• info@netclean.com.tr
  • +90 312 473 54 54
Net Clean Alt Yapı ve İş Makineları A.Ş.

Helicopter 360-6 Tandem

KANALİZASYON TEMİZLEME SEKTÖRÜNDE BİR DEVRİM

Eğer esnek çalışma, derin emme derinlikleri, emme ve jet hortumlarının kompakt kullanımı, sınırlı alanlarda engelsiz çalışma, trafik koruma donanımı ve aerosol yükümlülüklerini sağlama imkanları arıyorsanız sizin için doğru çözüm en önemli özelliği verimlilik ve güvenlik olan HELICOPTER 360-6.

Ürün Özellikleri

Boom sistemi: HELICOPTER 360-6 TANDEM
Kılavuz sistemi: MONO HD
Dönüş: up to 360°’ye kadar
Kaldırma: up to 30°’ye kadar
İndirme: up to 10°’ye kadar
Uzatma: 3000 mm
Çalışma alanı (sağ/sol): Yaklaşık. 6 m
Emme hortumu: 1 x 26 m DN 125
1 x 20 m DN 150
Su Jeti Hortumu

1 x 500 m DN 25
1 x 300 m DN 32

Hortum besleme: Tandem

Esneklik

Adı herşeyi söylüyor. HELICOPTER 360-6, rakipsiz bir işletme alanı sunuyor. Bir helikopter gibi, emme ve su jeti hortumlarını eşzamanlı çalışma pozisyonuna getirmek için aracın etrafında 360° dönüş sağlar. Bu özelliği ile zor erişilebilen alanlara da ulaşabilme imkanı sunmaktadır. Boomu döndürme, uzatma veya indirme esnasında emme veya püskürtme hortumunu düşünmenize gerek yoktur – bu işlemler sırasında her iki hortum da otomatik olarak yönlendirilir.

Kompakt Tasarım

Operasyon alanları genellikle, trafik sıkışıklığı olan, rogarlara erişimin olduğu ancak aracın park edebileceği bir alanın olmadığı yerlerde bulunur. HELICOPTER 360-6'nın muazzam esnekliği sayesinde, araç trafikten uzak park edilse bile rogar'a erişime olanak sağlanır. Dar geçiş yollarında çalışırken aracın karmaşık manevra yapma gereksinimi, boomun aracın ön tarafına döndürülebilme kabiliyeti sayesinde geçmişte kalmıştır.

Kabiliyet

HELICOPTER 360-6 emme ve su jeti hortumlarını tek bir kompakt boomda birleştirir. 26 m’lik DN 125 veya 20 m’lik DN 150 emme hortumu yatay bir hortum makarasında muhafaza edilir. 500 m'ye kadar olan DN 25’lik veya 300 m'ye kadar olan DN 32’lik yüksek basınç hortumu ayrı bir hortum makarasında muhafaza edilir ve kılavuz kanallarından boom'a beslenir. Farklı hortum kombinasyonları temizlenecek olan kanalizasyon hattında daha büyük derinliklerde çalışmaya imkan sağladığı gibi daha uzun kanalizasyon hatlarının temizlenmesine de olanak sağlar.

Geniş Çaplı Kullanım Alanı

Simülasyonla hesaplanan bu boom sistemi yüksek seviyelerdeki yük basıncına dayanabilmektedir. Aracın ön ve arkasındaki çalışma alanlarına ek olarak, zorluk çekmeden aracın her iki yan tarafında da 6 m'ye kadar çalışma alanı sağlamaktadır. Araçta boomu hasara karşı korumak için aşırı yük koruma sistemi mevcuttur.

Ergonomik

Radyo frekanslı veya kablolu uzaktan kumanda veya MU-COCKPIT'teki dokunmatik ekran sayesinde HELICOPTER 360-6'nın kullanımı bir akıllı telefon kullanmak kadar kolaydır. Kanal temizleme işleminin kurulumu ve gerçekleştirilmesi esnasında büyük deneyim gerektiren boomun kullanılması, böylece çok daha kolay hale gelmektedir.

Güvenlik

Çalışma esnasında güvenlik önemli bir faktördür. HELICOPTER 360-6, tehlikeli trafik koşullarında kişinin araç önünde kolayca çalışmasına imkan sağlar. Zorlu çevre koşullarında veya kötü hava koşullarında araç kabinin içinden çalıştırılabilir. Gürültü kabinin içinde veya HELICOPTER 360-6'ya 6 m mesafede kabul edilebilir seviyelere gelir.

Verimlilik

HELICOPTER 360-6’da bir araya gelen çok yönlü çalışma seçenekleri, kolay kullanım ve yüksek performans fonksiyonları ile bunlara parallel olarak oluşan operatör iş yükündeki azalma; kanalizasyon temizleme işleminde verimliliği son derece yüksek seviyelere ulaştırmaktadır.